Океани, що охоплюють більше половини земної поверхні, представляють собою багатий і різноманітний екосистемний комплекс. У їхніх глибинах мешкає багато видів, про які ми знаємо недостатньо через їхню мало вивченість. Наприклад, тихоокеанські полярні акули, які є одними з найбільших хижаків океану, досі залишаються загадкою для вчених, повідомляє IFLScience.

Тихоокеанські полярні акули

Тихоокеанські полярні акули мають тісні генетичні зв’язки з гренландськими акулами і навіть можуть схрещуватися з ними. Однак вони піддаються ризику й перебувають у вразливому стані. Для захисту цих видів і заповнення прогалин у наших знаннях вчені створили «єдиний центр» інформації про мало вивчені акули.

Відомо, що тихоокеанські полярні акули є одними з найбільших обитателів океану, досягаючи в довжину 4,3 метра, але припускається, що дорослі особи, що мешкають у найглибших частинах океану, можуть бути ще більшими — до 7 метрів. Крім того, вчені вважають, що ці акули мають довгий термін життя.

Порівняно з гренландськими акулами, тихоокеанські полярні акули залишаються мало вивченими. Це пояснюється тим, що вони не мають комерційної цінності, їхні місця обитання важкодоступні для дослідників, і вони рідко зустрічаються в океані. За думкою вчених, вилов таких великих морських хижаків пов’язаний з великими ризиками.

Згідно з Сінді Трибузіо, одному з співавторів дослідження, через обмеженість інформації про полярних акул вченим складно розробляти стратегії їхнього захисту від зникнення. Тому чим більше даних вдасться зібрати у майбутньому, тим більше шансів зберегти цей вид.