Національна спілка журналістів України та Європейська федерація журналістів у Брюссельському прес-клубі обговорили проблеми українських медіа
З початку повної війни в Україні медіа стикаються з надзвичайними викликами, особливо у зоні конфлікту та на визволених територіях. Російські війська атакують житлові райони та редакції, зруйнувавши редакційні приміщення та друкарні. Рекламний ринок в Україні майже повністю знищений, ускладнюючи фінансування медіа. Понад 230 медіа в Україні змушені були закрити свою діяльність через війну.
До обговорення приєдналися Ганна Черненко, ініціаторка Центру солідарності журналістів у Харкові, та Валентина Федорчук, журналістка з Херсона, яка продовжувала працювати навіть під час окупації міста.
Метою обговорення було привернення уваги до необхідності довготривалої підтримки українських медіа. Локальні медіа втратили можливість заробляти на рекламі та опинилися без джерел фінансування. Понад 30% українських медіа припинили роботу, а понад 20% втратили доступ до власних приміщень та обладнання через окупацію чи руйнування.
Директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики, Ганна Красноступ, підкреслила, що війна надзвичайно ускладнює життя українських журналістів, але вони продовжують свою роботу, щоб світ знав правду про події в Україні. Міністерство надає допомогу журналістам, сприяючи їх співпраці з іншими службами та органами влади.